Blog

Így óvd a húgyutakat a bélflórádon keresztül – főleg nyáron!
A meleg hónapokban több olyan hétköznapi tényező is közrejátszhat, ami miatt könnyebben alakulnak ki húgyúti fertőzések. Az egyik leggyakoribb ok a nem megfelelő folyadékfogyasztás. Nyáron többet izzadunk, mégis sokan alig isznak többet a szokásosnál. A szervezet ilyenkor „spórolni” kezd a vízzel, és kevesebb, sűrűbb vizeletet termel, ez pedig kevésbé képes „átöblíteni” a húgyutakat, így a baktériumok könnyebben megtapadnak és elszaporodnak.

5 módszer az emésztésed javítására – aminek semmi köze az ételhez
Az emésztésünkről sokszor csak akkor veszünk tudomást, ha valami nincs rendben – puffadás, székrekedés, furcsa gyomorkorgás. Ilyenkor jön a szokásos: több rost, több víz, kevesebb cukor. Mi van akkor, ha nem csak az számít, hogy mit eszel? Sőt, néhány nagyon is hétköznapi dolog (aminek semmi köze az ételhez!) rengeteget segíthet a bélrendszerednek.

Hogyan hat a tejtermék a bélrendszerre?
A tejtől, a vajtól a joghurtig és tejszínig sokan választanak manapság tejmentes alternatívákat. Vajon miért? Az egyik fő ok a laktózintolerancia: a világ népességének mintegy 68%-a tapasztal kellemetlen tüneteket a tejcukor fogyasztása után. Emellett sok ellentmondásos információ kering arról is, hogy a tejtermékek vajon jót tesznek-e nekünk vagy sem. Nézzük meg, hogyan hatnak a tejtermékek a bélrendszerre, és hogy van-e helyük egy egészségtudatos étrendben.

Tippek az egészséges emésztőrendszer fenntartásához nyáron is
A nyári hónapok meleg, napsütéses napokat hoznak, de az egészséges emésztőrendszer megőrzésének kihívását is magukkal hozzák. A meleg hőmérséklet növelheti a kiszáradás, a lassú emésztés és a gyomorpanasz kockázatát. Ahhoz, hogy emésztőrendszer a lehető legjobban működjön nyáron, elengedhetetlen, hogy olyan szokásokat fogadj el, amelyek támogatják a bél egészségét, hűtik a gyomrot, és összességében erősítik az emésztőrendszert.

Azt hiszed, ez csak egy cigaretta? Így kapcsolódik össze a dohányzás és az emésztés
A dohányzás káros hatásairól szinte mindenki hallott már, különösen a tüdőre és a szívre gyakorolt negatív következményekről. Mi a helyzet az emésztéssel? Sokan nem is sejtik, hogy a napi néhány szál cigaretta komoly zavart okozhat a bélműködésben, és hozzájárulhat számos kellemetlen emésztőrendszeri problémához.

A reggeli kihagyása egészséges? A bélrendszered nem így gondolja...
A mai rohanó világban sokan gondolják úgy, hogy a reggeli kihagyása jó döntés: időspórolás, kevesebb kalóriát viszünk be, és akár még fogyhatunk is. Gyakran kihagyunk a képletből egy fontos szereplőt, a bélrendszerünket. A „reggeli a nap legfontosabb étkezése” kifejezést sokszor halljuk, mégis sokan hajlamosak átsiklani felette. Pedig, ha valamiért érdemes megállni egy pillanatra a nap elején, az nem más, mint a saját bélrendszerünk egészsége.

Hogyan irányítja a bélflóránk a testsúlyunkat és energiaszintünket?

Sclerosis multiplex és a bélflóra – Létezik kapcsolat?
Május 30-a a sclerosis multiplex (röviden SM) napja. Ez a rettegett és ezerarcú kór egy krónikus, autoimmun eredetű neurológiai betegség, amely világszerte emberek millióit érinti. A betegség során az immunrendszer tévesen megtámadja az idegsejtek védőburkát (myelint), ami lassítja vagy megakadályozza az idegi impulzusok megfelelő továbbítását. Vajon mi köze lehet mindehhez a belekben élő baktériumoknak? A válasz megdöbbentő: meglepően sok.

Csípős ételek és a bélflóra – barát vagy ellenség?
A csípős ételek megosztják az embereket: van, aki rajong értük, mások viszont gyomorgörccsel gondolnak egy tányér chilis babra. Vajon mit szól hozzájuk a bélflóránk? Tényleg irritálják a bélrendszert, vagy akár hasznosak is lehetnek?
