Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Ép bélflórával az egészséges immunrendszerért

Ép bélflórával az egészséges immunrendszerért
Az ősz beköszönte, a változó hőmérséklet és az iskolakezdés kedvező feltételeket biztosít a különböző betegségek terjedésének. Ha nem akarjuk náthával, ágynak dőléssel és gyengeséggel tölteni a következő hónapokat, akkor itt az ideje megerősíteni immunrendszerünket. Ehhez azonban bélflóránk egyensúlya elengedhetetlen. Legújabb blogbejegyzésünkben összeszedtük, mit tehetünk egészségünkért.

 

Immunerősítés természetesen

 Ha immunerősítésről van szó, az emberek többsége a természetes megoldások mellett teszi le a voksát. De vajon milyen módszerek közül választhatunk, ha szeretnénk támogatni immunrendszerünket?

Először is, táplálkozásunk minősége sokat javíthat egészségügyi állapotunkon. A rendszeres zöldség-és gyümölcsfogyasztás mellett vannak olyan élelmiszerek, amelyek különösen hasznosak az őszi időszakban. A fokhagyma, a gyömbér, a méz, a különböző gyógyteák felturbózzák az immunrendszert, és segítenek a betegségek megelőzésében. 

A hőmérséklet még kedvez a kinti időtöltésnek, így próbáljunk meg minél több időt a friss levegőn tölteni! A rendszeres mozgás javítja állóképességünket, és ellenállóbbá teheti szervezetünket a kórokozókkal szemben. 

A nyári szabadságok után sokan azonnal belevetik magukat a hajtásba, pihenés nélkül azonban gyorsan kimeríthetik szervezetük energiatartalékait. Ebben az időszakban se felejtsünk el kikapcsolódni, pihenni, hiszen szervezetünknek szüksége van rá! 

A kiegyensúlyozott táplálkozást ugyan nem helyettesítik a vitaminok, étrendkiegészítők, de bátran használhatjuk őket kiegészítésként. 

Azonban ezek mellett a módszerek mellett nem szabad elfeledkeznünk még egy dologról. Mégpedig a bélflóráról!

Egészségünk kulcsa a jó bélflóra?

Jogosan gondolhatjuk azt, hogy az immunrendszer és a bélflóra két különálló szerv, amelyek eltérő feladatokat látnak el. Ez részben igaz is- ám a két szervünk szoros kapcsolatban áll egymással! Olyannyira közeli a kapcsolatuk, hogy az immunsejtek 70-80%-a a bélrendszerben található. Így már talán nem annyira meglepő, hogy az immunrendszer hatással van a bélflórára, és fordítva. 

De nézzük ennél pontosabban!

Bélflóránkban különböző baktériumok találhatóak meg. Ezek egy része elengedhetetlen az egészséghez, más részük azonban nagy mennyiségben súlyos problémákat okozhat a szervezetben. Ha a jó és rossz baktériumok egyensúlyban vannak, akkor nincs ok az aggodalomra. Ha viszont felborul az egyensúly, akkor a káros bacik elszaporodhatnak, és káros, gyulladáskeltő folyamatokat indíthatnak el. Ennek során sérülhetnek az immunsejtek is, de nem csak ez okozhat gondot. Az immunrendszer ekkor a belső gyulladások megfékezésére koncentrál, így kevesebb kapacitása marad a kívülről érkező kórokozók elleni védelemre. Ennek eredményeképp gyorsabban betegedhetünk meg. 

Ha tehát szeretnéd elkerülni a betegségeket, bélflórádat is figyelembe kell venned!

Hogyan erősíthetjük meg bélflóránkat?

 

Hogyan erősíthetjük meg bélflóránkat?

A bélflóra egészségéért ugyanúgy lehet tenni, mint más szerveink egészséges működéséért. Nézzük, melyek a leghasznosabb praktikák! 

  • Pótoljuk a bélflóra működéséhez szükséges hasznos baktériumokat probiotikumokkal, és biztosítsunk nekik tápláló prebiotikumokat! Ezt megtehetjük étrendkiegészítők formájában, de bizonyos ételek fogyasztása is segíthet. Probiotikumok találhatóak például a savanyú káposztában, a kovászos uborkában és az élőflórás joghurtban, míg a prebiotikumok a hüvelyesekben, káposztafélékben és a hagymában fedezhetőek fel.
  • Ha eddig nem figyeltünk táplálkozásunkra, itt az ideje, hogy bevezessünk egy új, bélflóra támogató, rostban gazdag étrendet! Ez tartalmazzon minél több zöldséget és gyümölcsöt, sovány húst, teljes kiőrlésű gabonából készült élelmiszert, és minél kevesebb cukrot, zsírt, illetve fűszeres ételt!
  • A dohányzás, a túlzott alkohol-vagy koffeinfogyasztás észrevétlenül teszi tönkre a bélflórát. Egészségünk érdekében hagyjuk magunk mögött ezeket a káros szokásokat!
  • Antibiotikumos kezelések után ne feledkezzünk meg a bélflóra helyreállításáról! Ebben segítséget nyújthatnak a probiotikus készítmények. 

Mit tehetsz még bélflórád egészségéért? 

A stabil bélflóra az erős immunrendszer alappillére. Ha bélflóránk baktériumai egyensúlyban vannak, akkor szervezetünk védelmi rendszere is stabil lábakon fog állni. Ha azonban felborul ez az egyensúly, akkor védtelenebbek leszünk a betegségekkel szemben. 

Válassz természetes segítséget a bélflórád helyreállításához! Kattints a linkre, és nézd meg, mi mit használunk!