Az a fránya migrén…
A migrén sokakat érintő betegség: a nők közel egyötödét, és a férfiak egytizedét sújtja. Ha önmagában a lüktető, intenzív fejfájás nem lenne elég, a migrént általában egyéb, kellemetlen tünetek is kísérik, mint például hányinger, émelygés, fény-és hangérzékenység.
Néhány órától akár néhány napig is tarthat, amíg teljesen elmúlik. A legtöbben ezalatt az időszak alatt egy sötét, csendes szobában próbálják túlélni a kínzó panaszokat.
A migrén még egy nagy hátránya, hogy bármikor lecsaphat áldozatára. Igaz, vannak olyan tünetek, amelyek előre jelezhetik közeledtét: rendkívüli energikusság, vagy épp ellenkezőleg, aluszékonyság, fáradékonyság, levertség.
Bár gyógyszerekkel enyhíthető a fájdalom, gyógyítani teljesen nem lehet, emiatt bármikor lecsaphat ránk, akár a legalkalmatlanabb pillanatokban is. Ez azzal jár, hogy a betegnek mindig ott bujkál a gondolatai közt: vajon mikor jelenik meg legközelebb?
Az orvostudomány eddig genetikai okokkal magyarázta a migrén kialakulását, ám friss kutatások szerint a probléma oka máshol keresendő: a gyomrunkban!
Egy meghökkentő kutatás
Egy meghökkentő kutatás
Ma már biztosan állíthatjuk, hogy bélflóránk állapota befolyásolja a szerveink egy jelentős részének működését. Ám hogy a migrén kialakulásában is szerepet játszana? Nagyon úgy néz ki, hogy igen!
2020-ban Mahsa Arzani, a Teheráni Orvostudományi Egyetem kutatója által vezetett tanulmányban arra voltak kíváncsiak, hogy vajon a bélflóra és a migrén között található-e valamilyen kapcsolat. Az eredmény még a kutatókat is megdöbbentette!
A vizsgálatok során rájöttek arra, hogy a migrénes betegek körében gyakoribbak a bélrendszeri problémák. A résztvevőknél nagyobb arányban fordult elő irritábilis bél szindróma (IBS), lisztérzékenység és nagyobb mértékben volt jelen a helicobacter pylori, gyomorsav termelésért felelős baktérium is.
De vajon mi lehet ennek az oka?
Azt már régóta tudjuk, hogy a bél és agy között közvetlen kapcsolat található. Így talán nem meglepő, hogyha bélflóránk állapota nem megfelelő, akkor gyakrabban jelentkezhet migrén, és fordítva: a migrénnel együtt többször fordulhatnak elő különböző emésztőrendszeri megbetegedések.
Ahhoz tehát, hogy ezt megelőzd, bélflórád egészségét is meg kell őrizned!
Így állítsd helyre bélflórád egészségét
A bélflóra nem csak a migrén kialakulásában játszhat szerepet. Hatással lehet emésztőrendszerünkre, immunrendszerünkre, súlyunkra, vérnyomásunkra, vagy épp mentális állapotunkra, memóriánkra is. Hogy megelőzzük a különböző betegségek kialakulását, minden egyes nap foglalkoznunk kell bélflóránk egészségével!
- A táplálkozás kulcsfontosságú szerepet játszik a bélflóra állapotában. Tegyük félre a zsíros, cukros, sós, fűszeres ételeket, feldolgozott élelmiszereket, és fogyasszunk minél több zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst, teljes kiőrlésű gabonaterméket! Míg előbbiek hozzájárulnak a bélflóra egyensúlyának felborulásához, utóbbiak a jó bélbaktériumok megőrzését segítik.
- Talán meglepő lehet, de a rendszeres testmozgás, illetve a normál mennyiségű, pihentető alvás is szerepet játszik a bélflóra helyes összetételének megőrzésében. Ne feledjük el ezeket!
- Kerüljük a túlzott alkohol-és kávéfogyasztást, illetve a dohányzást, hiszen ezek a rossz szokások kíméletlenül pusztítják a jó bélbaktériumainkat!
- Ma már számos olyan készítmény érhető el, amely probiotikumokkal és prebiotikumokkal járul hozzá a bélrendszerünk normál működéséhez. Találjuk meg azt, amely leghatékonyabban járul hozzánk bélflóránk egészségéhez!
Természetes támogatás a bélflórának
Mint bármely más szervünknek, bélrendszerünknek is szüksége van a gondoskodásra. Amennyiben ezt megadjuk neki, úgy egészséggel hálálja meg az odafigyelést. Ám ha elhanyagoljuk, azt különféle betegségek formájában jelzi!
Ne várd meg, amíg súlyos, akár visszafordíthatatlan következmények alakulnak ki! Kattints a linkre, és nézd meg, mit tehetsz a bélflórádért!
Kattints a megfelelő ikonra, és olvasd el!