Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Fogyókúra az év elejére: hogyan vágj bele?

Fogyókúra az év elejére: hogyan vágj bele?
A top 3 újévi fogadalmak egyike a fogyókúra megkezdése. Ám míg elhatározni viszonylag könnyű magunkat, a tényleges súlyvesztésig már nem is olyan egyszerű eljutni. Sokan nem tudják, de van, hogy hiába a rendszeres testmozgás, vagy a kiegyensúlyozott diéta. A sikertelen fogyókúrának ugyanis van még egy oka: a bélflóra felborult egyensúlya! De vajon mit lehet tenni azért, hogy mégis búcsút inthessünk a pluszkilóknak? Legújabb blogbejegyzésünkben összeszedtünk néhány hasznos tanácsot!

 

Nem csak az étrend a fontos

Sőt, mégcsak nem is a mozgáson múlik a dolog. A történet ennél egy kicsit összetettebb!

Sandra Aamodt kutató nevéhez fűződik egy érdekes kutatás, amely a bélflóra és a testsúly kapcsolatát vizsgálta. Ennek során először is a steril környezetben felnevelt, mikrobamentes állatok táplálkozását vizsgálták. Ekkor a kutatók arra jutottak, hogy ezek az egerek normál társaikhoz képest sokkal többet ettek, mégis kevesebb volt a zsír a testükben. De a legmegdöbbentőbb rész csak ezután következett!

A normál bélflórával rendelkező társaiktól vett mintát ültették be a mikrobamentes egerek bélrendszerébe, majd megvizsgálták az eredményeket. A kutatók alig hittek a szemüknek! Ezek után ugyanis az állatok hiába kezdtek kevesebbet enni, mégis egyre több zsír gyülemlett fel a szervezetükben. De vajon mi lehet ennek az oka? 

Nos, bizonyos baktériumtörzsek elszaporodása a bélflórában azt eredményezheti, hogy testünk tartalékoló üzemmódba vált. Azaz hiába fogyasztunk kevesebb ételt, egyre több lesz rajtunk a pluszkiló. Értelemszerűen ha ennek a baktériumnak az aránya visszaszorul, akkor ez a hatás elvész. 

Meglepő, nem igaz? 

Akkor nem is fontos a többi? 

 

Akkor nem is fontos a többi? 

Jogosan merül fel ezek után a kérdés: akkor tehát nem is fontos a mozgás, vagy a táplálkozás? Csak és kizárólag a bélflórán múlik minden? 

Ezt így nem lehet kijelenteni. Bár valóban kulcsfontosságú szerepe van a bélflóra állapotának a sikeres diétában, a fogyás nem csak ezen múlik. 

Az egészséges táplálkozásra nem csak akkor kell figyelni, ha épp súlyvesztésen gondolkozunk. Ugyanis az egészségtelen ételek, amelyeket a kövérségért hibáztatunk, valójában a bélflórában is képesek kárt tenni! Ennek oka, hogy a bélflóra érzékeny egyensúlya eltolódik, és elszaporodnak a káros baktériumok, köztük azok is, amelyek a hízásért felelősek. Tehát lényegében a helyes étkezés a kulcs! 

Tippek a hatékony fogyókúráért

A pluszkilók nem fognak csak úgy tovatűnni! Ehhez bizony mi is kellünk, hiszen a fogyásért minden egyes nap aktívan tenni kell. Persze nem mindegy, mit! 

  • Legyenek komolyak a szándékaid! Sokan szokták megfogadni, hogy az új évben formába hozzák magukat, de a legtöbben már az első néhány hét után feladják. Készülj fel rá, hogy nem lesz könnyű, ám kitartás és erőfeszítés nélkül nincs is eredmény! 
  • Soha ne éheztesd magad! Az éhezés miatt átmenetileg nagy mennyiségű súlytól lehet megszabadulni, ám jellemzően ezután kétszer annyit eszünk, mint előtte, ami ismét súlygyarapodáshoz vezethet. A hangsúly inkább a kiegyensúlyozott, változatos, rostban gazdag étkezésen van! 
  • Mindennek az alapja az egészséges táplálkozás. Ez nem jelent mást, mint sok gyümölcsöt és zöldséget, teljes kiőrlésű gabonából készült élelmiszereket, megfelelő folyadékfogyasztást, valamint a túlságosan zsíros, cukros, fűszeres ételek, készételek hanyagolását. 
  • Ne felejtsd el először helyretenni bélflórádat! Hiába teszel meg mindent a siker érdekében, ha szervezeted nem működik megfelelően, akkor sosem tudod majd elérni a céljaidat. 

Támogasd a diétádat! 

Becsülendő, ha elhatározásra jutottál a súlyodat illetően. Ám előfordulhat, hogy hiába teszel energiát a megfelelő étrend kialakításába, és a rendszeres sportolásba, erőfeszítéseid nem térülnek meg. Ilyenkor valószínűleg a bélflórád baktériumaival van a gond. 

De vajon hogyan állíthatod helyre a bélbacik egyensúlyát? Kattints a linkre, és nézd meg, mi mit használunk! 

Kattints a megfelelő ikonra, és olvasd el!