Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Harc a gyulladások ellen - csak természetesen

Harc a gyulladások ellen - csak természetesen

Ha betegek vagyunk, akkor az biztosan fájdalommal jár, gondolják sokan. Pedig vannak olyan betegségek, amelyek sokszor láthatatlanok maradnak- hiszen nem kísérik őket látványos tünetek.

Ezek közé tartoznak a krónikus gyulladások is, amelyekre sokszor már csak akkor derül fény, amikor már komoly problémákat okoznak.

A táplálkozás viszont sokat nyom a latban! Legújabb blogbejegyzésünkben összeszedtük, mit fogyasszunk, és mit kerüljünk.

Ezeket edd gyulladás ellen

Már az elején le kell szögeznünk, hogy egyetlen élelmiszertől sem lehet csodát várni. Sajnos nem bírnak mágikus erővel, így a komoly problémákat nem feltétlen fogják tudni megoldani. Ugyanakkor rendszeres fogyasztásukkal megelőzhetjük a súlyos betegségeket, és hozzájárulhatunk a szervezet támogatásához.

A legjobb, amit tehetünk az emésztőrendszerünkkel, hogy odafigyelünk az elegendő rostmennyiség bevitelére. A zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék, hüvelyesek, magvak rostban gazdagok.

Az étrended alapja lehetőleg a friss zöldségek és gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonából készült élelmiszerek, a szárnyasok, a hal és az alacsony zsírtartalmú termékek legyenek. Ezek megkönnyítik az emésztést, kitakarítják a szervezetet, és gondoskodnak annak egészségéről.

De mi az, amit inkább kerülj?

Vigyázz, gyulladás!

Az egyik legveszélyesebb, amit fogyaszthatunk, azok egyértelműen a feldolgozott élelmiszerek. Ezek általában alacsony tápértékkel bírnak, ugyanakkor magas a só-és cukortartalmuk. A nagy mennyiségű cukor és só fogyasztása megváltoztathatja a bélflóra érzékeny összetételét, amely gyulladásokhoz vezethet. Kutatások szerint azonban az édesítőszerek bizonyos típusai azok, amelyek a legkárosabbak. A feldolgozott élelmiszerekben általában megtalálhatóak!

A feldolgozott élelmiszereken kívül van még más is, amit érdemes kerülni. A fehér kenyér, a gabonafélék, a tésztaételek, a finomított liszt, a szénsavas üdítőitalok, a gyümölcslevek, a vaj, a sajt is a potenciális gyulladáskeltő ételek közé tartoznak.

Ha nem vigyázunk, ezek sajnos súlyos panaszokat okozhatnak. Daganatos megbetegedések, szív-és érrendszeri betegségek, cukorbetegség, elhízás, ízületi problémák, vagy akár stroke, szívroham is jelentkezhet.

Szerintünk nem éri meg kockáztatni!

Így kezdj bele új étrendedbe

Ha korábban kevesebb figyelmet fordítottál a helyes táplálkozásra, akkor valószínűleg az új étrendre való átállás némi nehézséget fog okozni. Néhány egyszerű tipp betartásával viszont könnyebben veheted az akadályokat!

  • Légy magaddal türelmes! Ha egyik napról a másikra drasztikusan felrúgod a korábbi táplálkozási szokásaidat, rövid időn belül befogsz sokallni, és vissza fogsz esni. Minden egyes nap törekedj arra, hogy kicsit kevesebb egészségtelen ételt fogyassz, és nyiss az egészségesek felé! Így könnyebb lesz az átmenet.
  • Szoríts időt a főzésre, és ha teheted, olyan alapanyagokat válassz, amelyek saját kertedben teremnek! Az így elkészített ételek nem csak egészségesebbek, de ízletesebbek is lesznek.
  • A szupermarketek polcain található élelmiszerek dúskálnak a különböző adalékanyagokban. Vásárolj inkább piacokon, helyi termelőktől!
  • Ha könnyebbnek érzed, akkor kövesd a mediterrán étrend szabályait! Ez az egyik legjobb gyulladáscsökkentő és bélflóra-barát diéta, amit csak követhetsz.

Tedd helyre a bélflórádat!

Ha korábban nem tartottad be az egészséges táplálkozás szabályait, akkor elképzelhető, hogy szervezetedben gyulladások találhatóak- úgy, hogy nem is tudsz róla! A bélflóra helyreállításával viszont sokat segíthetsz ezek visszaszorításában.

Vedd fel a harcot a gyulladásokkal!

Kattints a linkre, és nézd meg, nekünk mi vált be!