Nyár = egészség, vagy mégsem?
A nyári hónapok alatt mintha kevésbé lennénk fogékonyak a betegségekre. Bár egy-egy kisebb nátha időnként elérhet minket, ez is ritkán fordul elő.
A forró hónapok alatt ugyanis önkéntelenül is teszünk saját egészségünk védelméért. A napsütés, a vitamindús gyümölcsök és zöldségek fogyasztása, a sok-sok természetben, friss levegőn töltött idő természetes módon támogatja immunrendszerünket, így nem csoda, ha a kórokozók nehezebben gyűrnek le bennünket.
A gyenge immunrendszerrel rendelkezők viszont nem dőlhetnek hátra. Hiába az évszakváltás, az egészségügyi problémák nem fognak eltűnni egyik pillanatról a másikra. Ők továbbra is érzékenyek a betegségekre, továbbra is nehezen gyógyulnak meg, továbbra is egyik betegségből a másikba esnek.
Ez azért különösen bosszantó, mert amíg mások önfeledten élvezik a vakációzást, ők az ágyat nyomják ilyenkor is. Ez tönkreteheti az egész nyarat!
Ilyenkor nincs más megoldás, mint talpra állítani immunrendszerünket. De vajon hogyan lehet ezt elérni?
Ettől függ az immunrendszer ellenállóképessége:
Ettől függ az immunrendszer ellenállóképessége
Bár számtalan módon tehetünk egészségünkért, egy fontos dologról gyakran nem esik szó. Mégpedig, hogy ha bélflóránk nincs rendben, minden törekvésünk hasztalan!
De vajon hogyan lehetséges ez?
Az immunsejtek 70-80%-a a beleinkben található. Nem véletlen tehát, hogy a bélflóra és az immunrendszer között ennyire szoros kapcsolat van!
Amennyiben a bélflóránkban található jó és rossz baktériumok megfelelő egyensúlyban vannak egymással, úgy egészségünkkel sincsenek nagy gondok. Ám amint felborul ez az egyensúly, és elszaporodnak a káros baktériumok, számtalan egészségügyi problémával kell szembenéznünk!
Az emésztőrendszeri problémák, az elhízás, a mentális betegségek mellett az immunrendszer gyengülésével is számolnunk kell. Ennek oka, hogy a szervezetben gyulladások alakulnak ki, amelyek munkát adnak immunrendszerünknek. Ám ha immunrendszerünk épp a gyulladásokkal van lekötve, kevésbé tud koncentrálni a kórokozókkal szembeni védelemre! Ennek eredményeképp gyakrabban leszünk betegek, és a felépülési idő is meghosszabbodik.
Ha tehát le akarunk számolni a betegségekkel, akkor tennünk kell immunrendszerünk megerősítéséért!
Immunerősítő tippek a meleg hónapokra
Rendkívül bosszantó, ha az egész nyarunk betegeskedéssel telik. Erős immunrendszerrel viszont búcsút inthetünk a betegségeknek! De mit kell tenni ezért?
- Állítsd helyre bélflórád egyensúlyát! Amíg a bélrendszeredben túlnyomórészt káros baktériumok laknak, addig minden erőfeszítésed hiábavaló lesz.
- Bizonyos gyógynövények természetes módon járulnak hozzá egészségünk megőrzéséhez. Ezek közé tartozik például a kurkuma, a gyömbér, a kakukkfű, citromfű. Tea formájában például kitűnő frissítők lehetnek a nyári hónapokra!
- Fordíts nagyobb figyelmet a megfelelő folyadékbevitelre! Nyáron szervezetednek több vízre lehet szüksége. Kerüld a cukros üdítőket, a kávét és az alkoholt, hiszen ezek csak még dehidratáltabbá tesznek!
- A táplálkozás fontos alappillére az egészségnek. Kerüld a nehéz, zsíros, cukros ételeket! Étrended legyen változatos, kiegyensúlyozott, rostban és vitaminban gazdag.
Az erős immunrendszer nem megvalósíthatatlan!
Az erős immunrendszer nem kiváltság. Bárki elérheti- csak meg kell tenni érte a megfelelő lépéseket!
Az egyik ilyen meghatározó lépés a bélflóra egyensúlyának helyreállítása, amelyben nagy segítségünkre lehetnek a probiotikumot és prebiotikumot tartalmazó készítmények. Kattints a linkre, és nézd meg, nekünk melyik vált be!