Februárra szervezetünk kimerül. A röpködő mínuszok, a D-vitamin hiány, a téli szürkeség miatt érzett rosszkedv miatt könnyedén ágynak dőlhetünk. A teljes gyógyulás akár hetekig is eltarthat, arról nem is beszélve, hogy egyik betegségből eshetünk a másikba. A gyermekek és az idősebb korosztály különösen érintett, náluk akár súlyos állapotot is előidézhet az influenza. A kulcs az erős immunrendszer. Mit tehetünk ezért?
Miből vehetjük észre, ha gyenge az immunrendszerünk?
“Sokat betegeskedsz? Biztosan gyenge az immunrendszered!”. Ha folyamatosan küzdünk a megfázással, akkor nagy valószínűséggel tényleg nem elég erős szervezetünk védelmi vonala. De milyen jelek utalhatnak még a gyenge immunrendszerre?
- Krónikus fáradtság
- Gyakori bakteriális vagy vírusos fertőzések
- Allergia
- Nehéz sebgyógyulás
- Hajhullás
- Bőrproblémák (ekcéma, száraz bőr, pattanások)
- Mentális problémákkal küzdesz, amelyek testi egészségünkre is kihatnak
A gyenge immunrendszer felett nem szabad elsiklani. Sajnos ez akár autoimmun vagy daganatos megbetegedéseket is okozhat, ezért nagyon oda kell rá figyelni!
Mi állhat a gyenge immunrendszer hátterében?
A gyenge immunrendszer nem egy adottság, nem természetes, épp ezért biztos, hogy valamilyen ok áll a háttérben. Ezek az okok viszont eltérőek lehetnek.
Egyrészt okozhatja a helytelen táplálkozás. Ha nem fogyasztunk magas vitamin és ásványianyag tartalmú, antioxidánsokban gazdag élelmiszert, ha túlzásba visszük a cukros és zsíros ételek fogyasztását, vagy ha nem figyelünk a megfelelő kalória-és fehérjebevitelre, az összezavarhatja a szervezet működését.
Kutatók már rájöttek arra, hogy a stressz megbetegíthet minket, és fizikai tüneteket is produkálhat. Ha rengeteget stresszelsz a hétköznapok folyamán, nem meglepő, ha immunrendszered egyszer csak elfárad, és legyengül. A túlhajszoltság, a kevés pihenés, és a rohanó életmód is hozzájárulhat ehhez.
Bár a gyógyszeres kezelések célja, hogy felgyógyuljunk egy adott betegségből, ha nem az orvos által előírt kúrákat végezzük, hanem öncélúan döntünk például antibiotikum szedés mellett, azzal rengeteg kárt okozhatunk az immunrendszernek.
Különböző betegségek is állhatnak a gyenge immunrendszer hátterében. Például az immunhiányos betegségek, vagy a különböző autoimmun betegségek (cukorbetegség, ételintolerancia, lupusz, reuma…)
Ezen kívül pedig a bélflóra természetes egyensúlyának felborulása, a rossz bélbaktériumok elszaporodása, és a jó bélbaktériumok mennyiségének csökkentése is zavart okozhat a szervezet védelmi rendszerében.
Az immunrendszer-bélflóra kapcsolata
Bár látszólag két különböző szervünkről beszélünk, valójában az immunrendszer és a bélflóra nagyon is szoros kapcsolatban áll egymással. Az immunrendszer 70-80%-a a belekben található, ezen kívül folyamatosan kommunikálnak a bélflórával. Kölcsönhatásban állnak egymással, ha az egyik legyengül, akkor az rossz hatással van a másik állapotára is.
Az egészséges bélflóra sok milliárnyi baktériumot tartalmaz. Ezek közül rengeteg baktérium hasznos, szervezetünk szempontjából fontos feladattal rendelkezik: szabályozzák az immunrendszer és az immunsejtek működését, valamint megvédenek bennünket a különböző kórokozóktól.
Kutatók már rájöttek arra, hogy bélflóránk kényes egyensúlyának megváltozása az immunsejtek csökkenéséhez vezet. Ez pedig az immunrendszer gyengeségét okozhatja.
Épp ezért fontos, hogy odafigyeljünk bélflóránk egészségére!
Hogyan erősíthetjük az immunrendszert?
Ha legyengült az immunrendszerünk, akkor tegyünk érte minden egyes nap!
- Fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt
- Gondoskodjunk a megfelelő folyadékbevitelről (víz, tea és leves formájában)
- Fogyasszunk kevesebb édességet, és több mézet
- Gondoskodjunk a pihentető, elegendő alvásról
- Pótoljuk a vitaminokat, és az ásványi anyagokat
- Tegyük helyre bélflóránkat, szedjünk probiotikumot! Ezek segíthetnek megállítani a káros kórokozók elszaporodását, a gyulladáscsökkentő anyagok termelésében és a helyes bélműködés kialakításában
Játssza ki az influenza szezont!
Influenzaszezonban erős immunrendszerrel kell rendelkezned ahhoz, hogy ne ess ágynak. Ha el akarod kerülni a betegségeket, vigyázz bélflórád egyensúlyára!
A Spirella+Pro étrendkiegészítő probiotikumokat és prebiotikumokat is tartalmaz, így segít helyreállítani a jó és rossz baktériumok arányát. A benne levő Spirulinának rendkívül magas az antioxidáns, vitamin és nyomelem tartalma. A Chlorella az egész világon ismert a csodálatos méregtelenítő és immunrendszer erősítő hatásáról. Az Astaxanthin pedig, a föld egyik legerősebb antioxidánsa, amely 6000-szer erősebb, mint a C vitamin.
Rendszeres szedésével helyreállíthatod bélflórádat, így nem kell tartanod az influenzaszezontól!
Válaszd az egészséget! Kattints a linkre!