Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Mi az a reflux, és hogyan befolyásolja a bélflóra?

Mi az a reflux, és hogyan befolyásolja a bélflóra?

A reflux a 21. század egyik népbetegsége, amely minden 3. magyar számára megkeseríti a hétköznapokat. A torokban, nyelőcsőben lévő fájdalmas, maró érzés, az emésztési zavarok, a nyelési nehézségek nem csak kellemetlenek, de hosszú távon veszélyesek is lehetnek. Ugyanis ha nem kezelik idejében a refluxot, akkor az további súlyos betegségeket okozhat! De hogyan jön mindehhez a bélflóra?

Mi az a reflux? 

 

A reflux egy igen gyakori betegség, a magyar lakosság kb. 30%-a szenved tőle. Bár tünetei könnyen összekeverhetőek a gyomorégésével, valójában ez két külön betegség. 

Refluxról akkor beszélhetünk, amikor a savas gyomortartalom visszaáramlik a nyelőcsőbe. Ez pedig rengeteg kellemetlen tünetettel járhat együtt: a nyelőcsőben, a szegycsont feletti részen, vagy a torokban kialakuló fájdalom, kaparó érzés, acetonos lehelet, hányás, visszafolyó savas folyadék. Egyéb velejárói közé tartozik a fáradtság, állandósult puffadás, gyakori csuklás, alvási problémák, nyelési nehézségek…

Nagyon fontos, hogy időben felismerjük a jeleket, és orvoshoz forduljunk. Ha a refluxos beteg nem kap megfelelő kezelést, akkor az a nyelőcső szűküléséhez, fekélyekhez, tüdőproblémákhoz, daganatos megbetegedésekhez is vezethet. 

Kialakulásának hátterében többféle tényező állhat, mint a helytelen táplálkozás, a hormonzavar, a hosszantartó gyógyszeres kezelés, szervi problémák vagy a bélflóra egyensúlyának felborulása.

Hogyan függ össze a bélflórával?

 

Kutatók már rájöttek arra, hogy a bélflóra állapota és a reflux kialakulása között van kapcsolat. Ahhoz, hogy ezt megértsük, meg kell értenünk a refluxos betegek szervezetének működését. 

Normál esetben a gyomorszáj a hasüregben található. Ha valamilyen okból alulról feltolódik a gyomor, akkor a gyomorszáj részben vagy teljes egészében felcsúszhat a mellüregbe. Ennek eredményeképpen a gyomorszáj záródása nem történik meg, emiatt a gyomortartalom visszavándorolhat a nyelőcsőbe. 

A gyomor feltolódásának egyik oka lehet a puffadás. Amit viszont a bélflóra nem megfelelő állapota is okozhat!

A bélflórában található mikroorganizmusok felelősek az elfogyasztott tápanyag lebontásáért. Ha ezeknek a hasznos baktériumoknak csökken a mennyisége,  akkor az emésztési problémákhoz, többek közt puffadáshoz vezethet. 

 

Hogyan lehet kezelni?

 

A reflux sajnos nem gyógyítható, viszont megfelelő kezeléssel, és néhány szabály betartásával tünetmentessé válhatunk. 

  • Mindenképp fordulj orvoshoz, ha refluxszal küzdesz! Ha nem kezelik megfelelően, komoly problémákkal kell szembenézned. 
  • Fontos az egészséges táplálkozás, valamint a zsíros, savanyú, vagy fűszeres ételek kerülése. 
  • Étkezzünk rendszeresen, napi 4-5 alkalommal, kisebb adagokat, kerüljük a túl késői vacsorát
  • Szokjunk le a dohányzásról, kerüljük a kávét, az alkoholt és a szénszavas üdítőket!
  • Gondoskodjunk a megfelelő folyadékbevitelről (napi 2,5-3 liter)
  • Állítsuk helyre bélflóránk állapotát

 

Ne fojtogasson a reflux!

 

A reflux és a vele járó tünetek gyorsan átvehetik az irányítást napjaink felett. Nemcsak a tünetek előbukkanása, hanem miattuk érzett aggodalom megkeserítheti a hangulatunkat, és életünket is. 

Ha nem akarod, hogy a reflux irányítson, tegyél ellene! 

A Kurkumin+Pro étrendkiegészítő segít helyreállítani bélflórád egyensúlyát. Csökkenti a gyulladásokat az emésztőrendszerben, és az egész szervezetben is. Fenntartja a jó és rossz bélbaktériumok helyes arányát, így nem kell szembenézned a különböző emésztőrendszeri problémákkal. Így könnyebben megbirkózhatsz a refluxszal is!

Válaszd az egészséget! Kattints a linkre!