“Antibiotikum-kúra után nélkülözhetetlen a probiotikum”. “Az egészséghez elengedhetetlen a pro-és prebiotikum”. Emésztés segítő barátaink: a pro- és prebiotikumok”. Nap mint nap belefutunk ehhez hasonló cikkekbe. De vajon mik ezek? Tényleg szükségünk vagy rájuk? Hogyan segíthetnek egészségünk megőrzésében?
Mi az a probiotikum?
Ha baktériumokról beszélünk, a legtöbb embernek különböző betegségek, fertőzések jutnak eszébe. Pedig nem mindegyiktől kell félnünk! A probiotikumokra például egyenesen szüksége van szervezetünknek a helyes működéséhez. Ezek olyan jótékony hatású baktériumok, amelyek emésztőrendszerünk fontos összetevői. Szájon át jutnak a szervezetbe, és a vastagbélbe érve fejtik ki jótékony hatásukat.
- Segítenek:
- Fenntartják a bélflóra egyensúlyát
- Felveszik a harcot a káros baktériumokkal és gombákkal
- Erősítik az immunrendszert
- Csökkentik a szervezetben lévő gyulladásokat
- Erősítik a betegségekkel szembeni védekezőképességét
Ennél a pontnál fontos megjegyeznünk egy dolgot. Bár a probiotikumok számos csodás hatással bírnak, nem helyettesíthetik a gyógyszeres kezelést! Viszont egy-egy betegség esetén remek kiegészítő módszerek lehetnek egészségünk gyorsabb helyreállítása érdekében.
Miben különbözik a prebiotikum?
A prebiotikum olyan élelmiszer-összetevők, amelyek a probiotikumok táplálékául szolgálnak. Nélkülözhetetlenek szervezetünk számára, hiszen hiányuk a jó baktériumok halálát jelentik. Hiába szedünk probiotikumot, ha nincs elegendő mennyiség a szervezetünkben, nem fogjuk érezni a pozitív hatásait.
Hasznosak, mert:
- Fokozzák a probiotikumok termelődését és megtapadását
- Gátolják a káros baktériumok megtelepedését
- Csökkentik a rákkeltő vegyületek keletkezését a vastagbélben
- Fokozzák a kalcium és magnézium felszívódását
- Javítják a vastagbél PH értékét, kedvező környezetet teremtenek a jó baciknak
- Csökkentik a koleszterin mennyiségét a vérben, megelőzve a szív-és érrendszeri betegségeket
Hogyan juttassuk be őket szervezetünkbe?
Ezek után könnyedén gondolhatod azt, hogy a probiotikumokat és prebiotikumokat biztosan gyógyszerrel lehet csak a szervezetbe juttatni. Pedig ennél sokkal egyszerűbb és természetesebb megoldások is léteznek!
Az élelmiszerek egy része rengeteg probiotikumot tartalmaz. Ezek közé tartoznak például az élőflórás joghurtok, a tejtermékek, a savanyú káposzta és a kovászos uborka. Nemcsak finomak, de rendkívül hasznosak emésztőrendszerünk számára. Érdemes ezeket beiktatni étrendünkbe.
A prebiotikumokhoz szintén hozzájuthatunk természetes úton. Az élelmiszerek közül a bab, borsó, hagyma és káposztafélék remek prebiotikum-forrásnak bizonyultak.
Ezen kívül étrendkiegészítők formájában is bevihetjük a szükséges mennyiséget.
A legjobb, amit tehetünk, ha szimbiotikumokat választunk, amelyek egyszerre tartalmaznak pro-és prebiotikumokat. Így gyorsan és hatékonyan tehetünk bélflóránk egészségéért!
Szimbiotikummal az egészséges bélflóráért
Felborult a bélflórád egyensúlya? Emésztőrendszeri panaszokkal küzdesz? Antibiotikum-kúrán estél át? Akkor itt az ideje, hogy tegyél valamit! Egészségünkhöz a pro-és prebiotikumok is kellenek. Gondoskodj arról, hogy megadd szervezetednek azt, amire szüksége van. Ismerd meg a legnépszerűbb módszereket!
Kattints a linkre!