Először is egy kis emlékeztető. A probiotikumok olyan mikroorganizmusok, amelyek növelik a jó baktériumok populációját. Bizonyos ételek és italok jó probiotikum forrás, így a különféle gabonatermékek, a spárga, a cikória, a hagyma, a fokhagyma, a banán vagy a csicsóka.
A prebiotikumok pedig olyan természetes élelmiszer-összetevők, amelyekre nem hatnak az emésztőenzimek, így azok változatlan formában jutnak el a vastagbélig, ezzel serkentve a probiotikumok szaporodását. Olyan élelmiszerekben találhatók meg, mint a hagyma, bab, borsó, fokhagyma.
A posztbiotikum a prebiotikumok probiotikumokhoz való eljutásához történő folyamat végterméke. A bélflóra lebontja a magas rosttartalmú ételeket, és ez a folyamat által hátrahagyott salakanyag. Ez számos új vegyületet tartalmaz, beleértve a vitaminokat, enzimeket és aminosavakat.
A posztbiotikumok forrásai
Mivel a posztbiotikum a probiotikus fermentáció melléktermékei, ezek közvetlen forrása a probiotikum. A fermentált élelmiszerek olyan posztbiotikumokat tartalmaznak, mint a tejsav (joghurt) és ecetsav (kombucha), és ezekről a vegyületekről kimutatták, hogy jótékony hatással vannak az egészségre. Így az olyan élelmiszerek fogyasztásával, mint a joghurt, savanyú káposzta, kefír vagy a kovászos kenyér, csak támogatni fogjuk bélrendszerünket.
A posztbiotikumok előnyei
1. Segíthet csökkenteni a vércukorszintet és megelőzi az elhízást
Kimutatták, hogy a bélflóra egyensúlyának hiánya hozzájárul az elhízáshoz és az inzulinrezisztenciához.
2. Támogatja a probiotikumokat
A probiotikumok és a posztbiotikumok együtt dolgoznak, hogy jótékony hatást fejtsenek ki az emberi egészségre. A probiotikumok posztbiotikumokat termelnek, amelyek immunmoduláló hatással bírnak, amelyek egészségünkre nézve igencsak előnyösek.
3. Kezeli a hasmenést
Régóta ismert, hogy a probiotikus élelmiszerek és kiegészítők hatékonyak a hasmenés kezelésében. A valódi hatás nem a "jó" baktériumok és a bélnyálkahártya közötti közvetlen kölcsönhatásnak köszönhető, hanem a probiotikumok által felszabaduló anyagcseretermékeknek.
4. Elpusztítja a vírusokat
A probiotikumok és posztbiotikumok egyik fő funkciója, hogy a bélrendszert olyan ökoszisztémával népesítsék be, amely kedvez a jó baktériumok szaporodásának, ezzel megállítva a fertőző baktériumok terjedését.
Összességében elmondható, hogy a közeljövőben valószínűleg egyre többet fogsz hallani a posztbiotikumokról. Fontos megjegyezni, hogy ne várjuk a csodát csak úgy önmagában, hiszen tudvalevő, hogy ápolni és megfelelően táplálni kell a bélrendszert, hogy az valóban kifejtse jótékony hatását.
Nézd meg, hogy az általunk javasolt étrendkiegészítő egy kapszulája hogyan járul hozzá a bélflóra sokasághoz, hiszen rendelkezik minden olyan tápanyaggal, ami jótékony hatással bír a bél egészségére nézve.
Kattints a részletekért, és győződj meg róla, hogy miben rejlik a termék valódi hatékonysága!