Gyakran halljuk a jól ismert mondást, miszerint a betegségek kezelése helyett azok megelőzése a legjobb gyógymód. Azonban ehhez nem feltétlen van szükségünk gyógyszerekre, más, természetes módszerek is léteznek. A probiotikumok például sokat segíthetnek egészségünk megőrzésében. Legújabb blogbejegyzésünkben utánajártunk, mikor érdemes elkezdenünk szedni ezeket!
Mikor kellenek a probiotikumok?
Immunrendszerünk minden egyes nap szolgál minket. Normál működése során megakadályozza, hogy a kórokozók káros folyamatokat indíthassanak el a szervezetben, ezáltal védve egészségünket.
Sajnos mai rohanó életmódunk rendesen próbára teszi az immunrendszert. A helytelen táplálkozási szokások, a mozgásszegény életmód, a túlzásba vitt antibiotikum-használat, az egyéb káros szenvedélyek meggyengítik szervezetünk védelmi vonalát.
Ha az utóbbi időben kevés figyelmet szenteltünk egészségünknek, akkor érdemes probiotikumokat szedni! Ezek nem mások, mint a bélflóránkban található, jótékony mikroorganizmusok. Rendszeres szedésükkel megőrizhetjük a bélflóra baktériumainak természetes egyensúlyát, amely a jó emésztés és az erős immunrendszer alapja.
Érdemes bevetni ezeket akkor is, ha nemrég antibiotikum-kúrán estünk át, hiszen a gyógyszeres kezelés nem csak a kártékony, de a hasznos bacikat is kiirtja. Ez pedig ugyanúgy veszélyezteti az egyensúlyt!
Ez azonban még nem minden. Nem csak probiotikumokra, de prebiotikumokra is szükségünk van az egészségünk megvédéséhez.
Prebiotikumok, a hasznos segítők
Bár a probiotikumok is képesek helyrebillenteni a bélflóra egyensúlyát, illetve segíteni az immunrendszer megerősítését, prebiotikumok szedése nélkül sajnos az eredmény nem lesz hosszútávú.
A prebiotikumok olyan emészthetetlen rostok, amelyek közvetlenül a vastagbélben fejtik ki jótékony hatásukat. Feladatuk gyakorlatilag a probiotikumok támogatása, lényegében azok számára szolgálnak táplálékul. Emellett segítik az a különböző ásványi anyagok felszívódását is. Azonban további szerep is jut számára! Segít kipucolni a vastagbélben felhalmozódó salakanyagokat, fokozza a bélmozgást, ezáltal a normál emésztést is támogatja.
Kutatások szerint a prebiotikumoknak még egy fontos előnye van. Amikor a probiotikumok lebontják ezeket, akkor rövidláncú zsírsavak jönnek létre. Ezek pedig képesek megelőzni a gyulladásos bélbetegségek kialakulását, de a vastagbél nyálkahártyáját is védelmezik.
Hogyan szedjük jól?
A probiotikumok hasznos segítői a bélflóránknak. Mielőtt elkezdenénk szedni, néhány hasznos tanácsot érdemes figyelembe venni!
- Bár ezek a készítmények nem minősülnek gyógyszereknek, ezáltal gyermekek, felnőttek is egyaránt szedhetik, ha bizonytalanok vagyunk, kérjük ki kezelőorvosunk véleményét!
- Érdemes olyan készítményt választani, amely minél több baktériumtörzset tartalmaz, hiszen a bélflóránk egyensúlyáért is több baktériumtörzs felel. Emellett ma már olyan étrendkiegészítők is elérhetőek, amelyek egyszerre tartalmaznak probiotikumokat és prebiotikumokat. Vásárlás előtt érdemes tájékozódni a lehetőségekről.
- Nem csak akkor szedhetjük őket, ha konkrét problémával küzdünk, de akár megelőzésképp is. Vannak olyan készítmények, amelyek szedése kúraszerűen ajánlott, másokat akár minden egyes nap lehet szedni. Válasszuk azt a megoldást, amely kényelmesebb a számunkra!
- A legtöbb probiotikumot étkezés közben ajánlott bevenni. Figyeljünk erre is!
- Bár a probiotikumok és prebiotikumok hozzájárulnak egészségünk védelméhez, a kiegyensúlyozott táplálkozást, a rendszeres mozgást nem fogják tudni pótolni. Ha szeretnénk gondoskodni szervezetünkről, ezekre is fektessünk nagyobb hangsúlyt!
Természetes segítség a szervezetnek
Testünk mindig meghálálja a gondoskodást. Ha a megfelelő támogatást adjuk meg a számára, látványos eredményeket érhetünk el.
Ha pedig valamilyen konkrét problémára keresel természetes megoldást, akkor válaszd a PROB-VITAL termékeket! Ezekbe a pro- és prebiotikumokon kívül, különleges növényi kivonatokat tettünk. Így hatékonyan segítsenek egy adott probléma esetén. Kattints, és válaszd ki mi érdekel!
Kattints a megfelelő ikonra, és olvasd el!