Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu

Egy dolog, amit tegyél meg antibiotikumos kezelés után!

Egy dolog, amit tegyél meg antibiotikumos kezelés után!
Az antibiotikumot talán senkinek sem kell bemutatnunk. Az egészségügyben gyakran használt gyógyszerről van szó, amivel a modern ember szinte biztos, hogy élete során találkozik. Előnyeit egyszerűen nem lehet vitatni, ám a hátrányairól már kevesebb szó esik. Pedig az is van neki! Hogy ezeket megszüntessük, minden antibiotikum-kúra után meg kellene tennünk egy fontos dolgot. De vajon mi is ez? Legújabb blogbejegyzésünkben megmutatjuk!

 

Mi a baj az antibiotikummal?

Egija Zaura, holland mikrobiológus professzor - bár nem vitatja az antibiotikum szerepét a gyógyászatban - mégiscsak megtalálta a gyógyszer egyik gyenge pontját. 

Egy kutatása során olyan betegeket vizsgált, akiknek különböző típusú antibiotikumokat írtak fel. A kutatók a kúra során rendszeres időközönként nyál-és székletmintát vettek a betegektől. 

Ők sem számítottak arra, ami ezután következett!

A kutatás során egyértelmű bizonyítékot találtak arra vonatkozólag, hogy az antibiotikum képes megváltoztatni a bélflóra összetételét. 

A bélflóra egy csodás szerv, azaz képes a regenerálódásra. De egyáltalán nem mindegy, hogy ez mennyi ideig tart! Bizonyos fajta antibiotikumok esetén néhány hónap alatt visszaáll a bélbaktériumok természetes aránya, más típusok esetén akár egy évre is szükség lehet! 

És hogy miért probléma ez? Mert amíg a bélflóra állapota instabil, sokkal védtelenebbé válunk a betegségekkel szemben! 

Mit kell tenned antibiotikum-kúra után? 

 

Mit kell tenned antibiotikum-kúra után? 

Bár a bélflóra akár magától is rendbe jöhet, nem érdemes a véletlenre hagyatkozni. Ne felejtsük el, egészségünk a tét! Inkább tegyünk meg mindent azért, hogy segítsünk bélflóránknak a mihamarabbi regenerálódásban. 

A probiotikus készítmények segíthetnek a bélflóra normál egyensúlyának visszaállításában. Ám sajnos sokan nem tudják, hogyan és mennyi ideig is kell alkalmazni ezeket!

Általánosságban elmondható, hogy a probiotikumokat már az antibiotikum-kúra első napjától elkezdhetjük szedni. A kúra ideje alatt végig javasolt szedni, és a kúra befejezése után is még egy hétig nyugodtan bevehetjük. 

Figyeljünk arra, hogy egy hetes és egy több hónapos antibiotikum-kúra között jelentős különbség van! Utóbbi sokkal jobban károsíthatja a bélflórát, ezért ott akár több ideig is szükség lehet a probiotikumok pótlására. Ezzel kapcsolatban mindig érdemes kikérni az orvosunk tanácsát!

Ne aggódjunk, ha esetleg túl sokáig szedjük, akkor sem történik semmi, hiszen a probiotikumok csak a bélrendszerben fejtik ki hatásukat, így nem lehet ezeket túladagolni. 

Így állítsd vissza a bélflórád egyensúlyát

Antibiotikum-kúra után érezheted azt, hogy egészséged teljesen helyreállt, hiszen megszűntek a korábbi kellemetlen panaszaid. Ám ez nem azt jelenti, hogy minden szerved tökéletes állapotban van! A bélflórának ilyenkor extra törődésre van szüksége ahhoz, hogy mielőbb helyrerázódjon. Néhány apró tipp betartásával sokat segíthetsz neki!

  • Táplálkozásunk különösen képes befolyásolni a bélflóra összetételét. Ahhoz, hogy elősegítsük a normál állapot helyreállítását, fogyasszunk minél több rostot, hanyagoljuk a túl zsíros vagy cukros élelmiszereket, kerüljük a mesterséges édesítőszereket és adalékanyagokat, és figyeljünk a megfelelő folyadékpótlásra! 
  • A stressz szintén a jó bélbaktériumok ellensége. Ha nemrég antibiotikum-kúrán estünk át, próbáljuk meg úgy szervezni életünket, hogy az elkövetkező néhány hét viszonylag feszültségmentesen, nyugodtan teljen. Fordítsunk nagyobb figyelmet a stressz oldására és a kikapcsolódásra! 
  • Ha még nagyobb támogatást szeretnél nyújtani a bélflórádnak, válassz szimbiotikumot! Ezek olyan készítmények, amelyek egyszerre tartalmazzák a bélflóra számára szükséges anyagokat, azaz probiotikumokat és prebiotikumokat. 

Természetes támogatás a bélrendszernek

A bélflóra összetételének megváltozása komoly következményekkel járhat: emésztőrendszeri betegségek, az immunrendszer legyengülése, a mentális állapot romlása, súlynövekedés, vérnyomás problémák...Nem éri meg megvárni, amíg visszafordíthatatlan károk keletkeznek! 

Előzd meg a bélflórád egyensúlyának felborulását! Kattints a linkre, és tudd meg, mit kell tenned ezért! 

Kattints a megfelelő ikonra, és olvasd el!