Ha a modernkori betegségeket kellene felsorolnunk, akkor a gyomorfekély biztosan helyet kapna a listán. Mintha helytelen életmódunkkal mindent megtennénk annak érdekében, hogy ránk találjon! De vajon mitől alakul ki, és megelőzhetjük valahogy a betegséget? Legújabb blogbejegyzésünkben összeszedtük, mit tehetünk ellene!
Honnan ismerhető fel a gyomorfekély?
Gondoltad volna, hogy a gyomorfekély a felnőtt lakosság 10%-át érinti? Általában az idősebb korosztályban megjelenő betegségről van szó, ugyanakkor a fiatalokat is bármikor megtámadhatja. De vajon milyen figyelmeztető jeleket kell komolyan venni?
A leggyakoribb panasz a has és a mellkas között lévő fájdalom, égő érzés szokott lenni. Ez a fájdalom általában fokozódik, ha a gyomor üres. Gyakori még a gyomorégés, étvágytalanság, az émelygés, vagy a hányinger is. Vannak, akik puffadást, savvisszafolyást, vagy akár székrekedést is tapasztalhatnak. Súlyos esetben vérző széklet vagy véres hányás távozik a betegből. Mondanunk sem kell, hogy ez azonnal orvost jelent!
Vannak, akik abszolút nem tapasztalnak tüneteket, vagy csak akkor, ha már valóban súlyos a gond. Ez azért baj, mert belső vérzés, átfúródás léphet fel, ami életveszélyes állapotot eredményezhet. Az első gyanús tünetek észlelésekor tehát érdemes rögtön orvoshoz fordulni!
De vajon mi áll a betegség hátterében?
Mi okozza a kínzó panaszokat?
A gyomorfekély megjelenésére többféle magyarázata is van az orvostudománynak. Bizonyos szakértők szerint a túlzásba vitt gyógyszerszedés okozza, mások szerint a stressz, a dohányzás, és az alkoholfogyasztás a ludas. Megint mások szerint egyszerű genetikai oka van. De lehetséges, hogy a tüneteket egy egyszerű baktérium okozza!
A Helicobacter pylori egy olyan gyomor-bélrendszeri baktérium, amely sokaknál jelen van, mint a normál bélflóra része. Általában a gyomornyálkahártyán található meg, feladata, hogy megvédje a gyomor és vékonybél érzékeny sejtjeit az erős gyomorsavtól. A baktérium legtöbb esetben szépen csendben ellátja a dolgát anélkül, hogy bármilyen panaszt okozna. Mégis előfordul, hogy a bélflóra egyensúlyának eltolódásával túlzottan elszaporodik, ez pedig gyulladásos folyamatokat indíthat el a szervezetben. Ebben az esetben pedig sokkal védtelenné válunk a gyomorfekély kialakulásával szemben.
Így előzhető meg a gyomorfekély
A gyomorfekély egy rendkívül fájdalmas betegség, épp ezért érdemes mindent megtenni annak érdekében, hogy elkerülhessük. Ha kicsit nagyobb figyelmet helyezünk az alábbiakra, máris sokat tettünk!
- Táplálkozzunk egészségesen, és próbáljunk meg minél több probiotikus élelmiszert beiktatni étkezésünkbe! Dietetikus akár speciális gyomorfekély diéta kialakításában is segítséget tud nyújtani.
- Szedjünk probiotikum tartalmú étrendkiegészítőt! Ez segít megőrizni a bélflóra normál egyensúlyát, ezáltal csökkentheti az esélyét a gyulladások kialakulásának.
- Csak abban az esetben szedjünk gyógyszert, ha az orvos által javasolt!
- Kerüljük a dohányzást és az alkoholfogyasztást!
- Ne hagyjuk, hogy a mindennapos stressz rányomja a bélyeget egészségünkre! Gondoskodjunk róla, hogy a feszültséget ne söpörjük a szőnyeg alá, hanem tanuljuk meg helyesen kezelni!
Állítsa meg időben a gyulladást!
Az egészségedet károsító gyulladások általában a bélflórádból erednek. Ha nem kezeled időben a problémát, akkor sokkal súlyosabb következményekkel kell szembenézned.
Lépj fel a szervezetedet tönkretevő gyulladások ellen!
Mi a Kurkumin Pro étrendkiegészítőt használjuk, hogy csökkentsük a gyulladásokat szervezetünkben. Rendszeres szedésével megőrizhetjük bélflóránk természetes egyensúlyát és megelőzhetjük a különböző emésztő-vagy bélrendszeri betegségek kialakulását.
Válassz természetes segítséget a gyulladások ellen!